Klan kraba

Forum klanu Katsuro


#1 2009-04-28 08:31:55

Asaji

Daimyo

Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 58
Punktów :   
WWW

Temat wielowątkowy. Pilne!

Trzeba uporządkowac kilka spraw.
Mianowicie chodzi mi o dyplomatę, regulamin oraz rangi. To wszystko będzie się wiązało też z przemeblowaniem profilu klanu. Chciałbym wszystkie zmiany wprowadzic równocześnie, dlatego warto by uporządkowac to na czym stoimy.

Jeśli chodzi o dyplomatę to chyba wszystko jest jasne. Miruki wyraziła chęc, postawiła warunek co prawda ale mam nadzieję że Yojimbo nie ma nic przeciwko . Jeśli ma to niech jak najszybciej da jakiś znak.

Rangi też w zasadzie są:
Daimyo
Taisho
Oniichan (sensei?)
Samurai

Kwestia tylko taka, na jakiej zasadzie będą przyznawane. Aktualny lvl, aktywnośc, honor, wpłaty ?? Podział wg honoru może poprawic komunikacje. Np członkowie z wyższych leveli będą mogli wysłac grupowe wiadomosci do niższych etc. Dla najaktywniejszych członków znajdą się prawdopodobnie i tak dodatkowe funkcje, poza rangami, więc byłby to podział typowo praktyczny, a nie dzielenie na lepszych i gorszych. Ale to tylko propozycja.

No i na koniec regulamin. Uważam że można już zamknąc temat, dostatecznie długo wisi. Trzeba teraz konkretne punkty opracowac. Ja byłem przeciwny temu pomysłowi, więc czekam na jakieś konkretne propozycje

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2009-04-28 17:45:16

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Odnośnie rang się wypowiem. Podział, tak jak to nazwałeś - typowo praktyczny. Żadne dzielenie na lepszych i gorszych. Ranga powinna wiązać z pewnym przywilejem/obowiązkiem, coś w ten deseń ( ja przynajmniej nie czuję sie lepszy od innych tylko dlatego że z Wami tutaj rozmawiam i ustalamy te zasady, powiem więcej - odczuwam pewnego rodzaju presję) . Dodałbym właśnie rangę "hatamoto". Taka straż przyboczna daimyo to ranga dla najaktywniejszych, topowych (!) graczy. Jaki obowiązek się za tym będzie krył, to już musimy pomyśleć. Proponuję tak:

Daimyo - założyciel i przywódca klanu
Taisho - generał i taktyk, dla ktoś kto wie jak prowadzić wojny i kogo ludzie muszą bezwzględnie słuchać w każdej "wojennej" sprawie
Dyplomata - (niech Miruki powie która japońska nazwa najbardziej jej odpowiada) wiadomo - ministerstwo spraw zagranicznych w jednej osobie
Hatamoto - klanowi wymiatacze
Oniichan - nauczyciel, znawca zasad (bardzo pasuje mi bato3 na to stanowisko EDIT: dlatego raczej oponowałbym za sensei'em, poważniej brzmi, bato3 już napisał mały poradnik mam nadzieję, żę będzie więcej)
Samurai - pozstali gracze

Co do regulaminu proponuję założyć odzielny temat gdzie spokojnie moglibyśmy wypisać wszystkie najistotniejsze punkty i ustalić wspólnie jedną wersję.

Offline

 

#3 2009-04-28 18:25:21

Miruki

Jishin

10852420
Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 68
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Na początku najprostsze - rangi.

Daimyo
Co tu dużo gadać, jak Daimyo kichnie cały klan będzie miał grypę. Ogólnie jak ktoś coś spartoli to odpowiada przez Daimyo, ale i Daimyo musi się tłumaczyć reszcie jak coś nie wyjdzie. Organ rozstrzygający.
Taisho 
Do tego pana zgłaszać się w przypadku farmienia i innych tego typu spraw. Podejmuje z Jishinem interwencje międzyklanowe i zajmuje się bezpośrednio prowadzeniem wojen.
Jishin (żeby się nie myliło z Taisho)
Pan (pani ) w białych rękawiczka. Zajmuje się prowadzeniem negocjacji między klanami itp.
Hatamoto
Bodyguards klanu. Panowie w czarnych rękawiczkach na dłoniach. Ja bym się bała.
Oniichan
O a ten pan udziela rad i zajmuje się nowymi członkami klanu. Informuje ich, radzi, pomaga stawiać pierwsze kroki.
Samurai
Szara masa.

Tak to widzę.

Pozdrawiam
Miruki

Offline

 

#4 2009-04-29 09:13:49

Asaji

Daimyo

Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 58
Punktów :   
WWW

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Chciałbym wprowadzic jeszcze nowe zasady rekrutacji, szczegóły zaproponuję niebawem (wyjeżdżam dziś na kilka dni i wracam w niedzielę)

Offline

 

#5 2009-04-30 01:33:41

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Na forum nadałem bato3 rangę sensei . Skupia sie ładnie na poradniku więc ładnie to będzie wyglądać. Jeśli uważacie, że powinien mieć dostęp do subforum starszyzny dajcie znać to dodam mu odpowiednie uprawnienia.

Offline

 

#6 2009-04-30 19:42:55

Asaji

Daimyo

Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 58
Punktów :   
WWW

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Powinien mieć dostęp do subforum

Offline

 

#7 2009-05-01 23:51:08

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Też tak uważam, zrobione zatem , witam bato3 na forum starszyzny

Miruki napisał:

Na początku najprostsze - rangi.

Daimyo
Co tu dużo gadać, jak Daimyo kichnie cały klan będzie miał grypę. Ogólnie jak ktoś coś spartoli to odpowiada przez Daimyo, ale i Daimyo musi się tłumaczyć reszcie jak coś nie wyjdzie. Organ rozstrzygający.
Taisho 
Do tego pana zgłaszać się w przypadku farmienia i innych tego typu spraw. Podejmuje z Jishinem interwencje międzyklanowe i zajmuje się bezpośrednio prowadzeniem wojen.
Jishin (żeby się nie myliło z Taisho)
Pan (pani ) w białych rękawiczka. Zajmuje się prowadzeniem negocjacji między klanami itp.
Hatamoto
Bodyguards klanu. Panowie w czarnych rękawiczkach na dłoniach. Ja bym się bała.
Oniichan
O a ten pan udziela rad i zajmuje się nowymi członkami klanu. Informuje ich, radzi, pomaga stawiać pierwsze kroki.
Samurai
Szara masa.

Jak dla mnie pasi, tylko zamiast oniichan uważam, ze powinno być sensei i za taką opcją głosuję.

Offline

 

#8 2009-05-02 15:58:09

Asaji

Daimyo

Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 58
Punktów :   
WWW

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Rozłożyliście dyplomatę na dwa

Podoba mi się ten podział

Daimyo
Taisho
Jishin
Hatamoto
Sensei (w tym kontekście co podała Miruki bardziej mi się podoba niż Oniichan
Samurai

Offline

 

#9 2009-05-09 10:16:45

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Ok, teraz trzeba w końcu podjąć decyzję kto i co. Generalnie ludziska nie za bardzo chcą się udzielać na tym forum proponuję podzielić rangi wg. naszego uznania. Wybór Taisho pozostawiam starszyźnie, Jishin - wiadomo - Miruki (wiem, że matura, chwilowo może Cię zastępować Taisho).

Sensei - oczywiście bato3

Hatamoto - Mainar (dobre staty), Kujator też powinien być hatamoto, ale narazie nie zrobił jeszce ani jednej wpłaty do skarbca

Reszta jak wiadomo. Wypadałoby zrobić odpowiedni wpis w profilu, żeby ludzie wiedzieli do kogo z czym się zwracać.

Offline

 

#10 2009-05-09 15:52:50

Miruki

Jishin

10852420
Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 68
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Taisho - Yojimbo
I proponuje wstawić do szerszego oglądu rozpiskę - kto, co i dlaczego. Bo jak na razie wprowadzamy nowe rangi, ale dla reszty klanowiczów to tylko zmiana nazw a nie nadanie funkcji.

Offline

 

#11 2009-05-10 23:26:17

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Kto mi popsuł wszystkie ustawienia użytkowników na forum?

Offline

 

#12 2009-05-10 23:47:29

Miruki

Jishin

10852420
Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 68
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

Ja. I już naprawiła. Nie bić proszę.

Edit:

Em... utraciliśmy z Yojimbo uprawnienia w Katsuro na stałe? i co z tym systemem rekrutacji?

Offline

 

#13 2009-05-10 23:57:43

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

NO właśnie... chciałęm dodać regulamin do profilu i lipa... nie mogę

Offline

 

#14 2009-05-11 09:29:06

bato3

Sensei

Zarejestrowany: 2009-04-13
Posty: 40
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

No więc założyłem sobie specjalną drugą postać (wojteb), która ma kupować na rynku zwoje. Wczoraj miałem naprawdę niezłego farta - kupiłem zwój zwinności za 0 (zero) złota.
Dziś nie było aż tak źle i kupiłem zwój zręczności za 200 pln. Ale tak jak patrzyłem - to zwoje są sprzedawane albo za 200 pln albo za 10k. I teraz czy chcemy kupować te drogie? Bo jeżeli tak, to trzeba będzie na wojteb'a przekazać sporo kasy. W sklepie mam przedmioty maz 12 lvl. Na rynku widzę max 11.

Zastanawiam się, czy nie zrobić jakiś dyżurów na tej postaci...
Chyba że z niego zrobię bota. Co by sprawdzał składki i zwoje kupował. A przy okazji chodził do strażnicy.
Tyko jestem ciekaw, na ile jest możliwe wykrycie takiego boota.

Z tej sprawy, co wynikła z Miruki (słońce i radości naszego życia) to zakładam, że SGO nie mają dostępu do bazy.
A z drugiej strony nie wiadomo, czy nie są w stanie określić, czy jakieś wizyty nie następują non stop przez całą dobę...  (regularność bardzo łatwo wykluczyć - zawsze można losować czas odstępu)


隼矢参与 - pędy bambusa grające w darta (copirajt by Panda)

Offline

 

#15 2009-05-11 13:07:26

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Temat wielowątkowy. Pilne!

O multi się nie boisz?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ligatyperow.pun.pl www.waleczniwojownicy.pun.pl www.uwielbiamzmierzch.pun.pl www.daclan.pun.pl www.kmorhen.pun.pl