Klan kraba

Forum klanu Katsuro


#1 2009-05-01 12:05:58

bato3

Sensei

Zarejestrowany: 2009-04-13
Posty: 40
Punktów :   

Jak handlować?

Zasady są proste: Tak żeby nie stracić.
A najwięcej zyskują pośrednicy Czyli kupić w sklepie, a sprzedać na rynku.
Najbardziej opłacalny jet handel żywnością.
Jako, że jestem informatyk, to stworzyłem sobie prosty wzór, który mówi mi, jak opłacalny będzie z tego zysk:

HP * 3 < cena
gdzie:
HP: punkty życia
* - operator mnożenia

Im większa ta różnica, tym lepszy będzie nasz zysk.

Sprzedaję wg "współczynnika" 3,3 - bo konkurencja sprzedaje o wile drożej
HP * 3,3 = żądana cena

Weźmy przykład: ryz z 99hp za 230zlota.
99*3 = 297
czyli na wejściu mamy 67złota zapasu
99*3,3 = 326

czyli nasz zysk wynosi 96, a po odliczeniu kosztów wystawienia, na czysto masz 90 złota (40%, całkiem ładna marża )

A dlaczego nie większy współczynnik, np: 3,4? Bo:
99*3,4 = 336
Ale żeby mieć pewność, że sprzedasz, to musisz wystawić na więcej godzin. Koszt wystawienia wtedy wzrasta... Czyli zysk nie będzie się wiele różnił, a nawet może być mniejszy.
I jest jeszcze jedna strona: jeżeli wystawiasz na dłużej, to pewno sprzedasz też ten item. Ale później, jak już nie będziesz grać. Nie zainwestujesz kasy. Ktoś cię zaatakuje, i stracisz swój zysk



Itemy nie opłacalne (z dużą ilością ujemnych bonusów) sprzedaje się np: u Alchemika lub u innych sprzedawców. Wystarczy przeciągnąć dany item na puste miejsce. (Ja, jako że nie mam shoguna, to u mnie to jest 3-ci zakładka)


隼矢参与 - pędy bambusa grające w darta (copirajt by Panda)

Offline

 

#2 2009-05-01 22:12:36

drill54

Teibou

1690986
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 36
Punktów :   

Re: Jak handlować?

hej Bato3;
cieszę się, że o tym napisałeś:)
warto też dodać - dla tych, którzy nie wiedzą (ja się dowiedziałem podczas dzisiejszej rozmowy z Bato3), że jeśli chcecie coś sprzedać szybko i nie zależy Wam na kasie, to dany item może zostawić w sklepie - wrzucając go w wolne miejsce - a dostaniecie w zamian tyle złota, ile ów sprzęt jest wart:)



i jeszcze ot taki pomysł!
pisze się na forum trochę o tym jak zainwestować kaskę, by zarobić lub jeśli nie chcemy, by inni nam ją zabrali;
bato3 pisze o inwestowaniu w jedzonko, co jest super pomysłem; ja chciałem zachęcić też do przeglądania rynku,
bo czasem ludzie sprzedają sprzęty po cenie ich wartości - lub taniej (przed chwilą kupiłem 3 łososie po 1 złoto sztuka- a ich wartość wynosi po 141 sztuka). Takie sprzęty warto kupować - dalczego?
Bo jest to bezpieczna lokata kasy na wypadek ataku, a przecież w dowolnym momencie można daną rzecz sprzedać w sklepie otrzymując tyle kasy, ile ów sprzęt wart jest (lub na rynku - tu można ustalić sobie cenę wyższą, ale to się wiąże z czekaniem na klienta). Oczywiście można takie sprzęt też nosić:) Raz udało mnie się wziąć z rynku super zbroję za 0 złota.
Jeśli ktoś z Was ma inne doświadczenia związane z sprzedażą w sklepie, proszę o info.

Ostatnio edytowany przez drill54 (2009-05-03 19:40:17)

Offline

 

#3 2009-05-20 09:49:44

bato3

Sensei

Zarejestrowany: 2009-04-13
Posty: 40
Punktów :   

Re: Jak handlować?

Jako, że poradnik pisałem mając 18 lvl, to ten "współczynnik" 3 był zauważony na tamtym poziomie.
Teraz, kiedy mam "więcej doświadczenia: 23lvl" to widzę, że ceny te kształtują się różnie dla różnych poziomów, rosną w górę... Teraz jest mi trudno coś kupić poniżej 3.3.

Więc taj jak (nie)mówiłem: bierzemy średnią cenę ze sklepu, i liczymy tak, żeby zarobić na tym minimum 10%. (Pamiętajcie o kosztach sprzedaży na rynku)


隼矢参与 - pędy bambusa grające w darta (copirajt by Panda)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.managereleven.pun.pl www.xxhogwartxx.pun.pl www.wspum.pun.pl www.6cklasa.pun.pl www.1101bwgrupaa.pun.pl