Klan kraba

Forum klanu Katsuro


#1 2009-04-25 15:15:56

Miruki

Jishin

10852420
Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 68
Punktów :   

Regulamin

Jesteśmy rozwijającym się forum. Niestety bez wprowadzenia pewnych zasad stoimy w miejscu. Oczywiście wprowadzenie jakiegokolwiek regulaminu na swoje dobre i złe strony. Jako, że złe wszyscy znają przedstawię te dobre:

- Mamy osoby nieaktywne w klanie od dłuższego czasu. Można przypuszczać, że zrezygnowały z Katsuro. W związku z brakiem regulaminu powstają dwie opcje. Albo nie wyrzucimy ich, bo nie mamy ustalonych podstaw do tego i stoimy w martwym punkcie, albo wyrzucimy i zostaniemy posądzeni o nadużywanie władzy. Tak źle i tak niedobrze.

- Nie mamy obowiązkowych składek. Z jednej strony fajnie, bo to zabawa, a klan jest dodatkiem, więc większość członków to cieszy. Inną rzeczą jest fakt, że przez to klan się rozwija dużo wolniej. Proponowałabym cotygodniową składkę, zależną od poziomu.

- Klan ma nam coś dawać. W związku z tym, że nie ma praktycznie żadnych wymagań odnośnie członków, to i korzyści są małe. Jeśli klan ma być produktywny potrzebne jest zaangażowanie, które jest trudno wyegzekwować bez żadnych reguł. Ciężko jest sterować czymkolwiek bez zasad.

Takie trzy najważniejsze. Pewnie jest ich więcej. Proszę o zastanowienie się nad sprawę i podjęcie przemyślanej decyzji.

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2009-04-25 16:48:45

bato3

Sensei

Zarejestrowany: 2009-04-13
Posty: 40
Punktów :   

Re: Regulamin

Jestem przeciwny obowiązkowym składkom, ale się podporządkuję.

Możesz więcej naświetlić, co klan może dawać - prócz zwojów - które nie wiem jak działają (wiem co zwiększają). Bęę w poniedziałek od 20 - będziem korzystać.
Ale nadal nie wiem, kiedy jak często mogą być aktywowane.

Co do zmian w regulaminie: Tworzymy nowy regulamin (który zawiera np.: punkt o aktywnym udzielaniu się, jeżeli nie, to 4 dni i 1-sze ostrzeżenie. Jeżeli się nie poprawi przez kolejne 3 dni to wylatuje.), który wchodzi za 2 tygodnie od dnia xx. Czyli po 3 tygodniach mamy kilka nowych miejsc w klanie.

A co do składek - może wprowadzić obowiązkowe 1 złota dzienne - żeby było wiadomo kiedy się "ostatnio" logowało


隼矢参与 - pędy bambusa grające w darta (copirajt by Panda)

Offline

 

#3 2009-04-25 17:15:20

Asaji

Daimyo

Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 58
Punktów :   
WWW

Re: Regulamin

nie specjalnie podoba mi się pomysł z regulaminem i składkami.
Może jedynie byłbym za wprowadzeniem "obowiązkowej" aktywności. Tj jeśli ktoś nie jest online więcej jak 3 dni to wtedy wypada z klanu (no chyba że wcześniej poda przyczynę nieobecności)

Podobnie ze składkami. Obowiązkowe składki na pewno by sprawiły że więcej pieniędzy wpłynęło by na konto klanu, tylko na dobrą sprawę to i tak mamy 5 wolnych miejsc których jak na razie nie udało się obsadzi, a odpalenie zwoju kosztuje 1 monetę. Ja bym obstawiał by składki były obowiązkowe, ale ich wysokośc dowolna. Niech każdy da ile może, byle regularnie.

Offline

 

#4 2009-04-25 17:31:21

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Regulamin

Spójrzcie na zakładkę "Budynek Klanu" i na wysokości wpłat niektórych członków. Ilość wpłaconej kasy do tej pory w ogóle nie pokrywa się z np: poziomem. Jasne - wpłata nie musi być kwotą wysoką, ale da przynajmniej szansę na regularny rozwój budynku, a nie będzie się opierać (jak do tej pory) głównie na wpłatach 3-5 członków. Drugą sprawą pozostaje "aktywność". Uważam, że powinno nam przede wszystkim zależeć na graczach, którzy grają, a nie na kimś kto odklika wyprawy, ustawia wartownika i zapomina do następnego dnia.

Offline

 

#5 2009-04-25 18:07:33

Miruki

Jishin

10852420
Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 68
Punktów :   

Re: Regulamin

Żeby było jasne, nie głosujemy za wpowadzeniem składek czy przeciw. Do tego będzie oddzielne miejsce w którym wszyscy zdecydujemy jak ma ewentualny regulamin wyglądać. Chodzi o to, czy w ogóle chcemy jakiś wprowadzić.

No i nie chodziło mi o jakieś duże ilości pieniędzy. 25sztuk złota/lvl raz na tydzień, to chyba nie jest jakaś wygórowana kwota.

A co do korzyści. Gdyby więcej osób brało faktyczny udział na życiu klanu działaby dobrze rynek. Ja obecnie czerpie niezłe korzyści z kupowania rzeczy od yojimbo. Ale póki ludziom się nie chce póty to działać nie będzie.

Drugą rzeczą która mogłaby działać są korzyści z sojuszy i powoływany urząd dyplomaty. Ale jak wyżej; jeśli ludzie nie będą aktywni i zaangażowani korzyści będą żadne.

Ostatnio edytowany przez Miruki (2009-04-25 18:14:42)

Offline

 

#6 2009-04-25 22:58:57

Asaji

Daimyo

Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 58
Punktów :   
WWW

Re: Regulamin

Tylko obawiam się że wprowadzenie regulaminu niewiele zmieni. Jeśli ktoś nie chce byc aktywny to i tak nie będzie. Regulamin pozwoli jedynie na usankcjonowane wyrzucanie ludzi z klanu
Jeśli jednak taka będzie wola większości to i regulamin wprowadzimy.

Offline

 

#7 2009-04-26 10:34:06

drill54

Teibou

1690986
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 36
Punktów :   

Re: Regulamin

Jestem za wprowadzeniem regulaminu. Regulamin może bardzo pomóc w organizowaniu zycia w klanie. Rozwój klanu moim zdaniem powinien być naszym wspólnym celem - wiadomo, że w tym celu trzeba wpłacać kaskę, najlepiej regularnie i wg określonych zasad, żeby było jasne co i jak - i nikt nie będzie czuł się pokrzywdzony. Poza tym zgadzam się, że powinny być zasady dot. aktywności, np. tak jak pisze bato3 - 4 dni niewyjaśnionej nieobecności i 1-sze ostrzeżenie - "jeżeli się nie poprawi przez kolejne 3 dni to wylatuje".

Natomiast jeśli chodzi o aktywnośc na forum, to faktycznie warto, żeby w niektórych sprawach wszyscy się wypowiadali. Ale np. jeśli chodzi o rynek, to gdy ja mam coś ciekawego do sprzedania, to wysyłam info na priv do graczy o niższym ode mnie poziomie, bo wiem, że wyżej postawionych to nie zainteresuje.

Offline

 

#8 2009-04-26 10:35:13

drill54

Teibou

1690986
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 36
Punktów :   

Re: Regulamin

yojimbo napisał:

Uważam, że powinno nam przede wszystkim zależeć na graczach, którzy grają, a nie na kimś kto odklika wyprawy, ustawia wartownika i zapomina do następnego dnia.

yojimbo możesz jaśniej napisać co masz na myśli?
thnx

Offline

 

#9 2009-04-26 12:32:32

yojimbo

Taisho

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 61
Punktów :   

Re: Regulamin

Miałem na myśli aktywnych graczy. Tych doświadczonych, którzy wiedzą czym jest własny rozwój i chcą podzielić się wiedzą z młodszymi, mniej doświadczonymi członkami klanu oraz właśnie tych młodszych, którzy chcą szybko awansować i szybko się rozwijać. Jak wiesz pewnie, nie można oczekiwać zbyt wiele po niskolevelowym graczu, który powie że chce i czeka aż reszta zrobi coś za niego. Albo po takim, który jest w klanie i tyle. Wbrew pozorom, nie zależy nam tak bardzo na wysokiej pozycji w rankignu (jak się da piąć w górę to super), jak na tym żeby klan sprawnie działał i ludzie dobrze ze sobą współpracowali. Nie musimy być topowym klanem, żeby cieszyć się dobrą reputacją. Dobrze byłoby, żeby to nam proponowano sojusze, a nie my innym.

Offline

 

#10 2009-04-27 22:03:31

Mainar

Hatamoto

Zarejestrowany: 2009-04-13
Posty: 9
Punktów :   

Re: Regulamin

Jestem za skladkami!!!!Przeciez to jast Nasz budynek a czym wiekszy poziom tym wiecej mozna przyjac graczy , ktorzy sa aktywni i sie udzielaja.Poza tym nie lubie graczy , ktorzy sa w klanie , zeby chronic swoj tylek majac nadzieje  ,ze klan pomoze

Offline

 

#11 2009-05-09 02:01:39

Miruki

Jishin

10852420
Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 68
Punktów :   

Re: Regulamin

Proponowany regulamin

Kodeks ten powstał z czystego umysłu, szlachetnego serca. Zawiera w sobie pradawne prawdy, głoszone przez naszych przodków, których nauki żyją w nas po dzień dzisiejszy. Każdy kto odwróci się od tej drogi skazany jest na potępienie i niełaskę. Każdy kto wiernie kroczy tą ścieżką zasługuje na wieczną chwałę.

- Chwałą samuraja jest karność i posłuszeństwo; nie atakuje towarzyszy ani ich sojuszników.
- Pomoc słabszym jest powinnością każdego samuraja; służy radą i pomocą wszystkim, którzy o to poproszą.
- Mądrość samuraja stanowi o jego godności; podejmuje decyzje dla dobra swojego klanu i bierze udział w radzie klanowej.*
- Honor samuraja zależy od jego zaangażowania; wspomaga klan złotem** i innymi dobrami materialnymi***
- Życiem samuraja jest służba; nie opuszcza posterunku bez potrzeby i wiedzy przełożonych.****
- Drogą samuraja jest samodoskonalenie; pracuje nad swoim rozwojem i dąży do bycia coraz lepszym.


* - oznacza to aktywność na forum i w grze.
**- składka obowiązkowa.
*** - w miarę możliwości bierze udział w obiegu klanowym.
****- informuje o nieobecnościach dłuższych dwudniowych.


Pozdrawiam

Offline

 

#12 2009-05-10 21:50:01

drill54

Teibou

1690986
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 36
Punktów :   

Re: Regulamin

ładnie napisane:)

Offline

 

#13 2009-05-11 10:05:15

Mainar

Hatamoto

Zarejestrowany: 2009-04-13
Posty: 9
Punktów :   

Re: Regulamin

Brawo Miruki!!! Tak powinno byc w klanie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hordon.pun.pl www.kingsajzforum.pun.pl www.gra-pokemon2.pun.pl www.scene-forum.pun.pl www.fabryka-skilla.pun.pl